Początek gdańskiej promenadzie dała w 2006 roku rzeźba - obelisk autorstwa Adama Myjaka, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i pomysłodawcy Promenady Gwiazd jeszcze w Międzyzdrojach.

Dorobkiem festiwalu jest ponad 100 dłoni.

Punktem kulminacyjnym każdego Festiwalu Gwiazd jest odciśnięcie dłoni na Promenadzie Gwiazd przez artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki.

Gdańska Promenada Gwiazd znajduje się nieopodal Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance.
Napisz opinię ...
Gość
17.09.09, 10:10
Lokalizacja Bursztynowej Promenady Gwiazd jest bardzo dobra, najlepsza z możliwych. Ołowianka to przecież Wyspa Sztuki. Gdańszczanie mogą być dumni, że mają wyspę tak pięknie zagospodarowaną.
Gość
15.09.09, 08:17
Chciałam dodać nowe zdjęcie, ale nie mogę znaleźć przycisku "Przeglądaj".
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Booking.com
Stronę opublikowano: 02.07.2008, 23:45, Stronę wyświetlono: 2885x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry