Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie powstało w 1962 roku.
Zostało powołane jako instytucja wyrażająca mecenat państwa nad kulturą przez ówczesną Wojewódzką Radę Narodową. Statut BWA określił zadania tej placówki.

Celem galerii nie jest jedynie pokazywanie dzieł sztuki ale głównie organizowanie życia kulturalnego środowiska plastycznego. A było ono w latach 60 tych, podobnie jak kraj, już odbudowane z powojennej pożogi. Podobnie XVII synagoga zwana Nowomiejską, stała się siedzibą i ośrodkiem tego życia.
Tu powstała galeria z dwiema najpiękniejszymi salami wystawowymi w południowo wschodniej Polsce.

Wiele imprez, które odbyło się w ponad czterdziestoletniej historii biura było owocem współpracy Biura z niezliczonymi instytucjami z dziedzin pokrewnych. Stowarzyszeniami twórców plastyki, literatury, muzyki. Były to wystawy plastyczne, fotograficzne, koncerty, wieczory poezji, promocje książek, uroczystości jubileuszowe współpracujących z Biurem firm.

Kontakt
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Booking.com
Stronę opublikowano: 03.10.2012, 14:28, Stronę wyświetlono: 372x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry