Bielskie Centrum Kultury do występów na swojej scenie zaprasza największe znakomitości muzyki klasycznej, najlepsze zespoły orkiestrowe, wspaniałych kameralistów, a także gwiazdy muzyki popularnej i kabaretu oraz genialnych muzyków jazzowych. Na imprezy i festiwale przygotowywane przez BCK bilety rezerwują nie tylko bielszczanie, ale widzowie z całej Polski, a nawet z takich miast, jak Praga czy Londyn. Bo właśnie u nas mają niepowtarzalną okazję wysłuchania występów swoich ulubionych artystów, którzy do Bielska-Białej przyjeżdżają często na jedyny w Polsce czy Europie koncert.

Sztandarowymi imprezami Bielskiego Centrum Kultury są festiwale – jedyny na świecie Festiwal Kompozytorów Polskich, odbywający się co roku w październiku; listopadowa Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej, będąca autorską propozycją programową dyrektora artystycznego tego festiwalu, znakomitego trębacza Tomasza Stańki, który zaprasza do udziału w tej imprezie największe gwiazdy światowego jazzu, a także Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej na Podbeskidziu Sacrum in Musica, prezentujący co roku w kwietniu bogactwo inspiracji ze sfery sacrum różnych religii.

W ramach BCK działają zespoły – Bielska Orkiestra Kameralna, Kwintet Smyczkowy Divertimento, Bielska Orkiestra Dęta, Bielski Chór Kameralny, Młodzieżowy Chór Mieszany Ave Sol, Zespół Pieśni i Tańca Bielsko, Zespół Tańca i Piosenki Jarzębinki. Obecną we współczesnej plastyce szeroko pojętą refleksję egzystencjalną i etyczną przedstawia mieszcząca się w BCK Galeria Środowisk Twórczych, funkcjonująca pod patronatem Duszpasterstwa Środowisk Twórczych.

Bielskie Centrum Kultury jest instytucją kultury samorządu Bielska-Białej.

Bielskie Centrum Kultury
Bielsko-Biała 43-300, ul. Słowackiego 27

Bilety, rezerwacje
+48 (33) 828 216 45
+48 (33) 828 216 55

Od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 15:00
W godz.15:00 - 20:00 bilety można kupić w portierni BCK +48 (33) 828 16 49

Kontakt
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Booking.com
Stronę opublikowano: 20.11.2012, 14:29, Stronę wyświetlono: 603x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry