Gdzie?

Klub U Bazyla

Poznań, Św. Wojciecha 28

Kiedy?
niedziela
11 czerwiec 2017 godz. 19:00
Ceny biletów: 70zł w przedsprzedaży
80zł w dniu imprezy
Więcej o koncertach na: Teraz Rock

Rotting Christ
Knock Out Productions oraz Left Hand Sounds prezentują dwa koncerty Rotting Christ w naszym kraju! Legenda greckiej sceny metalowej będzie w tym roku obchodzić 30. rocznicę powstania formacji. Zespół przyjedzie do Polski przy okazji letniej trasy po Europie, a w związku z okrągłym jubileuszem możemy spodziewać się zarówno numerów z ostatniej, bardzo dobrze przyjętej płyty „Rituals” jak i tych pochodzących z wcześniejszych albumów. Na black metalowy rytuał zapraszamy 10 czerwca do wrocławskiego klubu Firlej oraz dzień później 11 czerwca do poznańskiego U Bazyla.
ROTTING CHRIST (Grecja) black metal, dark metal: Rotting Christ nie może się obyć bez koncertów w Polsce, a polscy fani nie mogą się obejść bez koncertów greckiej legendy w naszym kraju. Ledwie parę miesięcy po ostatniej wizycie w Polsce, Grecy zawitają do nas ponownie i zaprezentują się dwukrotnie. Obchodząca w 2017 roku 30-lecie powstania formacja Sakisa Tolisa ma u nas rzesze fanów od samego początku istnienia. Sakis wielokrotnie podkreślał, że w czasach tapetradingowych fani z Polski byli jednymi z pierwszych, którym wysyłał kasety z demówkami Rotting Christ. Dziś zespół z Aten jest legendą ekstremalnego metalu, a kilka jego albumów, jak "Thy Mighty Contract", "Non Serviam", "Triarchy Of The Lost Lovers", czy "Sanctus Diavolos" i "Aealo" (płyta miesiąca w prestiżowym magazynie "Terrorizer") z wydanych w XXI wieku, to już klasyki gatunku. Przy tej ostatniej Rotting Christ miał okazję nawiązać kontakt z wielką Diamandą Galas, która wyraziła zgodę na cover jej kompozycji "Orders From The Dead" przez formację Sakisa. Muzykę greckiej formacji każdy fan doskonale zna, ale dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z twórczością Rotting Christ przypomnienie, że grupa wyszła od mrocznego black metalu, spróbowała metalu gotyckiego, dark metalu, by do black metalu silniej powrócić, wzbogaciwszy go o fragmenty ilustracyjne i piękne elementy tradycyjnej muzyki rodem z Grecji. Ostatnia płyta zespołu to "Rituals" z 2016 roku, nagrane z gościnnym udziałem między innymi Nicka Holmesa z Paradise Lost i Vorpha z Samael.
Źródło: Materiały promocyjne organizatora.


Wykonawcy:
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Stary Browar
Poznań, Polwiejska
Bovska - Kaktus Extra Tour
piątek 31 marzec 201720:00
Klub Blue Note
Poznań, Kościuszki 76/78
Another Pink Floyd
sobota 01 kwiecień 201720:00
Klub Blue Note
Poznań, Kościuszki 76/78
Chemia + Hook
sobota 01 kwiecień 201719:00
Klub Blue Note
Poznań, Kościuszki 76/78
LemON
niedziela 02 kwiecień 201719:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań, Głogowska 14
Hala GOSiR
Gniezno, Paczkowskiego 4
Michał Bajor z zespołem "Moja Miłość"
niedziela 14 maj 201718:00
Teatr im. A.Fredry, Gniezno
Gniezno, Mickiewicza 9
Polska Noc Kabaretowa 2017
sobota 24 czerwiec 201720:00
Amfiteatr na Skarpie
Konin
Stronę opublikowano: 15.03.2017, 02:55, Stronę wyświetlono: 16x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Do góry