Uwaga! Wydarzenie już się odbyło.

Gdzie?

Centralny Dom Qultury

Warsaw, Burakowska 12

Kiedy?
czwartek
18 kwiecień 2013 godz. 19:00
Agencja MonseArt Music Management i Spółdzielnia CDQ zapraszają na koncert brytyjskiej formacji Room 94. Koncert odbędzie się 18.04.2013 w warszawskim klubie Spółdzielnia CDQ (ul. Burakowska 12). Bilety w cenie 20 zł nabyć można w przedsprzedaży na oficjalnej stronie zespołu (www.room94.co.uk) oraz przed koncertem w kasie klubu. Jako support wystąpi grupa Black Radio (http://www.facebook.com/theblackradio ).

ROOM 94 to czteroosobowa formacja pop-rockowa z północnego Londynu. Zespół tworzą bracia Kieran Lemon (wokal, gitara), Dean Lemon (perkusja), Sean Lemon (gitara) oraz ich przyjaciel Kit Tanton (bas). Podczas koncertów dołącza do nich również gitarzysta grupy Show It Off, Robbie Coles.

Grupa powstała w 2007 roku szybko zdobywając sobie popularność zarówno nowatorskimi kompozycjami, jak i bardzo energetycznymi występami na żywo. Podczas trzech lat intensywnego koncertowania zespół zdobył sobie wielu zagorzałych fanów, bilety na ich koncerty wyprzedawały się w ciągu kilku zaledwie dni. Popularność ROOM 94 sięgnęła poza Wyspy Brytyjskie, na ich koncertach zaczęło pojawiać się coraz więcej fanów z kontynentalnej Europy.

W przerwach pomiędzy trasami koncertowymi zespół pracował w studiu nagrywając nowy materiał, zostały zrealizowane również teledyski. Utwory ROOM 94 coraz szerzej prezentowane były przez brytyjskie media.

W sierpniu grupa zakończyła swoją ósmą trasę koncertową, bilety na którą zostały niemal całkowicie wyprzedane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Zespół ma na swoim koncie trasy tak w Wielkiej Brytanii, jak i w kontynentalnej części Europy: m. in. we Francji, Belgii, Holandii czy w Niemczech. Liczba fanów grupy w portalu społecznościom Facebook wynosi obecnie ponad 50.000, a po każdym koncercie przybywa kolejnych kilkaset osób. Teledyski ROOM 94 obejrzało już ponad 1.000.000 osób.

W kwietniu 2012 roku ukazał się debiutancki album ROOM 94 Loud Noises, który promowany był trasami koncertowymi po Europie Zachodniej, Wyspach Brytyjskich, oraz na jedynym koncercie w Polsce, który miał miejsce 21 kwietnia 2012 w Warszawie. Podczas tej imprezy muzycy spotkali się z entuzjastycznym przyjęciem polskich fanów.

Album miał swoją polską premierę 17 września 2012 (MonseArt Music Management, 2012). Polska wersja wzbogacona jest w porównaniu z brytyjską o teledysk do utworu Tonight. W dniu premiery albumu zespół odwiedził Warszawę. Muzycy odwiedzili odwiedzili studio Antyradia, gdzie udzielili wywiadu dla słuchaczy rozgłośni, w salonie EMPiK przy ul. Marszałkowskiej spotkali się ze swoimi fanami, zarejestrowali materiał w studiu telewizji ITV oraz zagrali promocyjny koncert w wypełnionym do ostatniego miejsca klubie InDecks.

We wrześniu na łamach czasopism Popcorn oraz Top Guitar ukazały się artykuły o zespole. Materiał wideo z pobytu grupy w Polsce: http://www.youtube.com/watch?v=hdCiR3CK720 .

Zarówno wspomniany Tonight, jak i drugi z utworów promujących płytę You Got It Wrong były przez wiele tygodni prezentowane przez Kerrang Radio oraz XFM Rockshow, a teledyski do nich przez stacje Kerrang TV i Scuzz TV. Serca polskich słuchaczy podbił natomiast utwór Rewind, który trafił w kwietniu 2012 roku do poczekalni listy Turbo Top Antyradia.

Na rok 2013 zespół planuje trasę po całej Europie, podczas której promowana będzie nowa płyta, nad którą obecnie pracują. Jej premiera przewidziana jest na jesień tego roku.

W kwietniu 2013 ROOM 94 wystąpią w O2 Academy Islington w Londynie. Z materiału nagranego podczas występu powstanie koncertowe DVD.
Wykonawcy:
Room 94 Animators Black Radio
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
"Tercet" Kado Kostzer i Alfredo Arias
piątek 29 czerwiec 201219:00
Bielański Ośrodek Kultury
Warszawa, Goldoniego 1
PEPSI ROCKS! presents The Boogie Town
wtorek 09 październik 201221:00
Hard Rock Cafe
Warszawa, Złota 59
PEPSI ROCKS! presents Proletaryat
wtorek 16 październik 201221:00
Hard Rock Cafe
Warszawa, Złota 59
PEPSI ROCKS! presents Afromental
wtorek 23 październik 201221:00
Hard Rock Cafe
Warszawa, Złota 59
PEPSI ROCKS! presents Corruption & Cochise
wtorek 30 październik 201221:00
Hard Rock Cafe
Warszawa, Złota 59
Stronę opublikowano: 23.01.2013, 03:54, Stronę wyświetlono: 652x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry