Uwaga! Wydarzenie już się odbyło.

Gdzie?
Kiedy?
środa
28 czerwiec 2017 godz. 00:00
- do -
30 lipiec 2017
„Droga Ciociu, droga Mamo
Przyjeżdżam w środę po południu. Odbierzecie mnie z dworca, a może przyjedziecie po mnie do Wrzeszcza? Dzisiaj była wysoka fala. Jutro jeszcze raz jedziemy się wykąpać. Potem wracamy do domu. Przyjadę do Tczewa o godzinie 4:20. Pozdrawiam serdecznie.” Tak w 1897 r. pisała z Sopotu do krewnych pewna Margarethe.

Mimo że dzisiaj większym powodzeniem cieszą się sms-y i zdjęcia, radość z otrzymywania pamiątkowych, krótkich wiadomości jest taka sama.

Zwyczaj wysyłania wakacyjnych pozdrowień trwa nieprzerwanie od końca XIX wieku. Rozwinął się dzięki widokówkom, których popularność na początku XX wieku była tak duża, że poczta dostarczała je do odbiorcy nawet trzy razy dziennie.

O czym pisali letnicy wypoczywający nad Bałtykiem, jak spędzali czas, jaka była pogoda i jakie atrakcje na nich czekały? O tym wszystkim opowiadać będzie wystawa „Pozdrowienia z wakacji”, na której znajdą się pocztówki z lat 1897-1982, przedwojenne plakaty, foldery i przewodniki turystyczne.

Na otwarcie wystawy zapraszamy 28 czerwca (środa) o godz. 13.00 do budynku Biblioteki przy ul. Wałowej 24. Ekspozycja będzie czynna do 30 lipca 2017 r. (pn., wt., czw. 9.00-19.00 oraz śr., pt. 9.00-15.00).

Kuratorki wystawy:
Magdalena Madeja-Grzyb m.madeja-grzyb@bgpan.gda.pl
Marta Pawlik-Flisikowska m.pawlik@bgpan.gda.pl

Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Stronę opublikowano: 27.06.2017, 14:20, Stronę wyświetlono: 104x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry