Gdzie?

Hard Rock Cafe

Warszawa, Złota 59

Kiedy?
wtorek
16 październik 2012 godz. 21:00
- do -
PEPSI ROCKS! presents Proletaryat

Data: 16.10.2012
Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
Start: 21:00
Bilety: 21 zł – dla posiadaczy legitymacji ISIC / 26 zł - przedsprzedaż / 36 zł - w dniu koncertu

Jeden z najważniejszych zespołów polskiej sceny rockowej – Proletaryat – zagra w ramach cyklu Pepsi Rocks w Hard Rock Cafe Warsaw już 16 października.

Zespołu Proletaryat chyba nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Ponad dwadzieścia lat istnienia na polskiej scenie rockowej, 13 płyt i prawie tysiąc zagranych koncertów. Dla fanów i znawców rocka to jeden z najważniejszych wykonawców w naszym kraju i jeden z tych zespołów które wytyczały nowe szlaki w muzyce. Na ich płyty czeka się z niecierpliwością a każda z nich jest szczególna i przełomowa.

Grupa powstała w Pabianicach 20 lat temu. Trzej koledzy - Tomasz Olejnik, Darek Kacprzak i Jarek Siemienowicz postanowili utworzyć zespół. Pierwszy spektakularny sukces odnieśli na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie w roku 1989, gdzie zdobyli aż trzy nagrody – publiczności, organizatorów i dziennikarzy. W latach 1990-91 ukazały się dwa albumy: Proletaryat i Proletaryat II. Kolejne albumy – Czarne Szeregi (1993), IV (1994), Zuum (1996) oraz Made in U.S.A. (1999) prezentowały coraz to nowe artystyczne oblicza zespołu. Każdy z nich zawierał inną stylistycznie i brzmieniowo muzykę, co budziło kontrowersje, ale nie miało większego wpływu na ich pozycję i popularność. Pomiędzy tymi studyjnymi płytami zespół wydał też dwa albumy koncertowe i kompilację The Best of ... Po kilkuletniej przerwie Proletaryat w 2006 roku wydał albumy „ReC” i „Recycling”.

Ostatnim dziełem zespołu jest płyta „Prawda”, wydana we wrześniu 2010 roku, nagrana z nowym gitarzystą Wiktorem Daraszkiewiczem. Aktualnie Proletaryat przygotowuje nowy materiał i niebawem wchodzi do studia.

Obecnie zespół tworzą: Tomasz Olejnik – vocal, Dariusz Kacprzak – gitara basowa, Wiktor Daraszkiewicz – gitara oraz Robert Hajduk – perkusja.

Bilety do nabycia w sieciach Eventim ( http://www.eventim.pl ), Ticketpro ( http://www.ticketpro.pl ) oraz Ticketportal ( http://www.ticketportal.pl ).

Więcej informacji oraz filmy i zdjęcia z koncertów Pepsi Rocks! znajdziesz na www.pepsirocks.pl .

Koncert tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich. W lokalu obowiązuje zakaz palenia tytoniu.

Organizatorem cyklu PEPSI ROCKS! w Hard Rock Cafe Warsaw jest Agencja PLEJ.
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Stronę opublikowano: 14.09.2012, 14:10, Stronę wyświetlono: 1754x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry