Uwaga! Wydarzenie już się odbyło.

Gdzie?
Kiedy?
czwartek
25 październik 2018 godz. 00:00
- do -
19 grudzień 2018
W jesiennej odsłonie wystawy prezentujemy wiele nowości, które trafiły do nas w drodze zakupów, darów i wymiany międzybibliotecznej. Wśród nich warto wymienić wydawnictwa o tematyce regionalnej, np. monumentalne, bogato ilustrowane dzieło Od Czarnych Huzarów do Niebieskich Beretów. Dzieje garnizonu w Gdańsku Wrzeszczu pod redakcją Krzysztofa Macieja Kowalskiego; publikacje związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i brzemiennym w wydarzenia wiekiem XIX, np. intrygujący i nowatorski projekt wydawniczy Wiek XIX. Przedstawienia Ewy Partygi oraz pierwszy z sześciu tomów Dzienników Michała Römera zatytułowany Dzienniki 1911-1913. Regularnie pozyskujemy publikacje obcojęzyczne, których przykłady również znajdują się na wystawie. Ciekawostką są książki dla dzieci i młodzieży.

Wystawę można oglądać od 24 października do 19 grudnia 2018 roku w nowym gmachu PAN Biblioteki Gdańskiej przy ul. Wałowej 24 (pn-pt. 8.00-19:45, sb. 8.00-15.00).

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy i zachęcamy do korzystania z naszych zbiorów.
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Stronę opublikowano: 24.10.2018, 12:40, Stronę wyświetlono: 33x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry