Uwaga! Wydarzenie już się odbyło.

Gdzie?
Kiedy?
sobota
22 kwiecień 2017 godz. 00:00
- do -
16 czerwiec 2017
Jak co roku prezentujemy wybrane pozycje spośród najnowszych nabytków z zakresu nowej książki.

Tym razem w ramach wystawy można zobaczyć między innymi: wspaniale wydany album Angels and Devils. The History of Good and Evil In Christian Art., tytuły z serii Dziedzictwo kulturowe po skasowanych klasztorach, dwutomowe Dzieje kultury skandynawskiej - efekt kilkunastoletniej pracy prof. Zenona Ciesielskiego, publikacje dotyczące praw dziecka otrzymywane w darze od Rzecznika Praw Dziecka, prace z zakresu praw organizacji międzynarodowych, socjologii i filozofii, lingwistyki i metodologii badań. Warto zapoznać się z bogato ilustrowanymi albumami Botanicum i Animalium Katie Scott i Kathy Willis. Interesującą pozycją jest również Pierwsza książka dla noworodków i niemowląt według pomysłu Katsumi Komagaty.

Prezentujemy klasyków dramatu i poezji w serii wydawniczej Biblioteki Narodowej, intrygujące i nowatorskie książki-obrazy wydawnictwa Klinika Języka. Bogato reprezentowana jest literatura związana z Gdańskiem i Pomorzem. Zachęcamy do zapoznania się również z literaturą pomocną w rozwoju duchowym i psychologicznym. Warto zwrócić uwagę na opracowania historyczne, a wśród nich na Księgi cmentarne z Miednoje w 2 tomach. Bardzo ciekawą pozycją jest przewodnik po świecie grafiki i typografii pisma Manual of typography Giambattisty Bodoniego. Nie sposób wymienić wszystkich prezentowanych publikacji, dlatego zapraszamy do zobaczenia ich na własne oczy, a także do jak najczęstszego korzystania z zasobów naszej biblioteki.

Wystawę można oglądać od 19 kwietnia do 16 czerwca 2017 roku w nowym budynku PAN BG (ul. Wałowa 24).
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Stronę opublikowano: 21.04.2017, 08:19, Stronę wyświetlono: 73x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry