Uwaga! Wydarzenie już się odbyło.

Gdzie?
Kiedy?
wtorek
24 październik 2017 godz. 00:00
- do -
30 listopad 2017
Biblioteka Gdańska wystawą o Franciszku Sędzickim, w 60. rocznicę jego śmierci, pragnie przypomnieć sylwetkę zasłużonego poety, działacza regionalnego i bibliotekarza, przywołać jego działalność literacką, społeczną i zawodową, a tym samym upamiętnić zasługi dla polskiej kultury. Materiał zgromadzony na wystawie pochodzi ze zbiorów PAN Biblioteki Gdańskiej. Pokażemy autografy wierszy, rękopisy, maszynopisy i drukowane wiersze, opowiadania oraz artykuły zamieszczane w prasie pomorskiej.

Ekspozycji towarzyszy wystawa fotografii Kaszuby bliskie sercu autorstwa Edmunda Kamińskiego, znanego i cenionego fotografika, działacza kaszubskiego, emerytowanego pracownika Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Na jego zdjęciach ukazane są krajobrazy, zabytki, uroczystości publiczne i życie powszednie na Pomorzu.

Wystawa będzie czynna od 24 października do 30 listopada 2017 r. (nowy budynek PAN BG, ul. Wałowa 24). Na otwarcie zapraszamy we wtorek 24 października o godz. 13:00.
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Stronę opublikowano: 18.10.2017, 11:13, Stronę wyświetlono: 65x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry