Uwaga! Wydarzenie już się odbyło.

Gdzie?

Ratusz Głównego Miasta w Gdańsku

Gdańsk, Długa 46/47

Kiedy?
sobota
29 lipiec 2017 godz. 08:00
- do -
20 sierpień 2017 godz. 08:00
757 lat tradycji, 6 milionów odwiedzin, 1000 kramów i 23 dni doskonałej zabawy – oto słynny na cały świat Jarmark św. Dominika! Tu się kupuje, targuje, poszukuje skarbów, słucha muzyki i znajduje piękne kadry do pamiątkowych fotografii. Jest gwarnie i barwnie, prawie wszędzie coś się dzieje, a obrazki zmieniają się jak w kalejdoskopie. Nie bez znaczenia jest fakt, że Jarmark odbywa się w przepięknej gdańskiej scenerii.

Wybrane atrakcje Jarmarku Świętego Dominika

Koncerty
30 lipca-20 sierpnia / Targ Węglowy i plac Kobzdeja


XXII Święto Chleba
30 lipca / niedziela / Długi Targ / 10.00-18.00
Moc atrakcji przez cały dzień: prezentacja wyrobów piekarniczych i cukierniczych, degustacja pieczywa i ciast, porady ekspertów, technologów żywności, mistrzów piekarskich oraz konsultacje dietetyków z Akademii Skutecznej Diety.


Unikaty z Kociewia
3 sierpnia / czwartek / Targ Węglowy / 14.00-21.00
Prezentacja walorów turystyczno-kulturowych Kociewia: stoiska z regionalnymi przysmakami, rękodzieło artystyczne, kociewskie przyśpiewki, konkursy, gry, zabawy i warsztaty plastyczne.


Bieg św. Dominika
5 sierpnia / Długi Targ
Od 1994 r. rokrocznie nieodłączną częścią Jarmarku św. Dominika jest Międzynarodowy Bieg św. Dominika. To hit sportowego lata na Wybrzeżu, uznawany w swojej klasie za najbardziej atrakcyjną dla uczestników i partnerów imprezę biegowo-promocyjną w Polsce.

Warto też za poznać się z tzw. listą Atrakcji Non Stop , gdzie znajdują się propozycje m.in. dla: ornitologów, zaczytanych czy chcących wiedzieć więcej.Wydarzenia dedykowane najmłodszym

Bajkowisko
2-13 sierpnia / 14.00-17.00 / scena pod kuferkiem / plac Kobzdeja
Bajkowisko to kraina baśni, wyobraźni, wybornej zabawy i niekończącego się dobrego humoru. Hasło tegorocznego Bajkowiska brzmi: Zbieramy Sprawności! W programie spektakle i warsztaty teatralne, zabawy edukacyjne, konkursy z nagrodami i wielka parada finałowaWodne Igrzyska / Strefa Żywiec Zdrój dla dzieci
29 lipca-20 sierpnia / plac Kobzdeja / 13.00-20.00


Gry bez prądu / Graj w planszówki z rodziną i przyjaciółmi
29 lipca-20 sierpnia / plac Kobzdeja


I Ty możesz pomóc!
2, 5, 8, 11, 13 sierpnia / plac Kobzdeja, przy scenie / 12.00-13.00
Jak reagować w sytuacjach zagrożenia? Jak w prosty sposób uratować komuś życie? Jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy? To najlepiej wiedzą instruktorzy pierwszej pomocy PCK i ratownicy. Do wspólnej nauki i zabawy zaprasza Polski Czerwony Krzyż.


Dmuchany stadion i sportowe atrakcje
Fani dobrej zabawy i pozytywnych emocji powinni wybrać się na Targ Węglowy. Stadion Energa Gdańsk razem z Lechią Gdańsk przygotowali mnóstwo atrakcji na swoich stoiskach. Moc wrażeń zapewni dmuchany Stadion Energa Gdańsk – miejsce zabawy dzieci i dorosłych. W programie także zabawy z surykatką Arenką – maskotką stadionu oraz z maskotką klubową Lechii, spotkania z piłkarzami czy treningi z Akademią Piłkarską Lechii Gdańsk. Na stoisku Stadionu Energa Gdańsk pojawią się przedstawiciele wybranych atrakcji znajdujących się w Fun Arenie. Będą prezentowali ciekawe formy spędzania wolnego czasu i zachęcali do wspólnej zabawy. Na zwiedzających czeka wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, m.in. zawody w strzelaniu na bramkę, ustanowienie rekordu w żonglerce czy w odbijaniu głową. Jednym z zadań konkursowych będzie zrobienie sobie zdjęcia z makietą stadionu.
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Stronę opublikowano: 28.07.2017, 16:12, Stronę wyświetlono: 73x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry