Fotokody w Maperii

Co to jest FOTOKOD i do czego służy?

FOTOKOD jest to usługa polegająca na szybkim i prostym dostępie do treści przez telefon komórkowy. FOTOKOD jest małym czarno-białym obrazkiem. W obrazku zakodowane są informacje, np. może to być link internetowy. Po odczytaniu FOTOKODU za pomocą aplikacji w telefonie komórkowym zostajemy skierowani na ten link i możemy zapoznać się z wybraną przez nas treścią. Możemy również podzielić się tą informacją z naszym znajomym wysyłając do niego sms, lub wykorzystać bezpośredni link do strony lokalizacji żeby zobaczyć dodatkowe informacje kiedy nie mamy przy sobie komputera z dostępem do internetu.

Jak zeskanować FOTOKOD?

Aplikacja do czytania FOTOKODÓW wykorzystuje aparat fotograficzny telefonu. Wystarczy skierować telefon z uruchomioną aplikacją na FOTOKOD i zeskanować go. Po prawidłowym odczytaniu zakodowanych w nim informacji zobaczymy Tytuł Lokalizacji oraz Link do wybranej strony w serwisie maperia.pl

Jakich telefonów mogę używać do skanowania FOTOKODÓW?

Do skanowania FOTOKODÓW potrzebny jest telefon z wbudowanym aparatem fotograficznym najlepiej jeśli posiada on funkcję autofocus, gdyż łatwiej będzie przechwycić obraz. Większość telefonów posiadających aparat, znajdujących się obecnie w sprzedaży poprawnie radzi sobie ze skanowaniem FOTOKODÓW.

Skąd mogę pobrać aplikację do skanowania FOTOKODÓW?

Aplikację do odczytywania fotokodów bez problemu można wyszukać w internecie.
App Store oraz Android Market w swoich zasobach udostępniają takie aplikacje. Niektórzy producenci telefonów instalują taką aplikację w swoich telefonach.

Do góry